Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL z dostawą na jutro!

Konserwacja wiatrówek

Konserwacja wiatrówek

Konserwacja wiatrówek obejmuje kilka czynności, które pozwolą długo cieszyć się produktem. Oto najważniejsze z nich:

  • regularnie należy przeczyszczać wnętrze lufy. Można w tym celu użyć wyciorów mosiężnych lub pokrytych w znacznej części włosiem. Nie należy w tym przypadku używać metalowych wyciorów, gdyż można zniszczyć przewód lufy. Sprawdź wyciory do wiatrówki z naszej oferty.

  • co kilka tysięcy strzałów powinno się dokonać smarowania komory sprężania. Czynność tę wykonuje się, gdy wiatrówka jest naciągnięta i zabezpieczona, ustawiona skośnie lufą do góry. Pozwoli to na równomierne dotarcie oleju  do wszystkich krawędzi tłoka. Następnie należy rozprowadzić olej wzdłuż cylindra, przesuwając kilkakrotnie tłok dźwignią naciągu. Pierwszego strzału należy dokonać po upływie kilku godzin. Ważne jest, aby nie użyć zbyt dużo smaru, ponieważ może to spowodować nieprawidłowe działanie wiatrówki.

  • powinno się także zadbać o konserwację powierzchni zewnętrznych wiatrówki - elementów metalowych oraz drewnianych. Możemy używać do tego specjalnych smarów zabezpieczających i antykorozyjnych

  • wiatrówkę należy przechowywać w suchym miejscu, najlepiej w specjalnym pokrowcu lub walizce. W żadnym wypadku nie należy pozostawiać wiatrówki sprężynowej z naciągniętą sprężyną, gdyż może to spowodować utratę jej sprężystości i w efekcie spadek mocy wiatrówki

  • w przypadku wiatrówek na CO2 zalecane jest nanoszenie smaru silikonowego na nabój CO2 w miejscu, w którym jest on przebijany przez igłę zaworu.

Pamiętaj o kilku zasadach

  • każde urządzenie ulega naturalnemu zużyciu, którego okres jest tym krótszy, im intensywniejsza jest eksploatacja.

  • dbałość i troska o sprzęt świadczą o tak zwanej kulturze strzeleckiej, a konserwacja i pielęgnacja sprzętu powinna zająć tyle czasu, co strzelanie. Odpowiednia konserwacja sprawi, że Twoja wiatrówka będzie sprawnie działać przez wiele lat.

  • dobieraj akcesoria do broni w sposób przemyślany - jeśli kupujesz wiatrówkę długą PCP, to nie potrzebujesz celownika kolimatorowego, gdyż strzelając na dalekie dystanse potrzebny Ci będzie celownik optyczny. Do takiego karabinu zbędna Ci będzie także latarka, zaopatrz się jednak w dwójnóg.

  • nie należy zmieniać konstrukcji wiatrówki ani poddawać jej znaczącym przeróbkom celem zmienienia osiągów – takie przeróbki mogą spowodować uszkodzenie wiatrówki lub zagrożenie zdrowia. Może się również zdarzyć, że przerobiona wiatrówka będzie miała energię powyżej 17 J, co kwalifikuje ją do rejestracji.

  • należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby nigdy nie przechowywać naboju CO2 załączonego dłużej niż przez 24 godziny, gdyż może to spowodować pękanie lub rozrywanie uszczelek.

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą produktów do konserwacji wiatrówek i akcesoriów do wiatrówek